Lietuvoje žemės ūkio verslas gyvavo jau nuo neatmenamų laikų. Tai yra vienas ilgiausiai išsilaikiusių verslų šalyje. Tuo metu pagrindiniai maistas buvo mėsos produktai ir grūdai (rugiai, kviečiai, avižos ir kt). Nuo senų laikų šalies gyventojai augino galvijus, avis, ožkas, kiaules, arklius. Štai nuo 1919 m. iki 1940 m.  žemės ūkio produkcijos eksportas sudarė net 90 proc.Tuo laikmečiu daugelis šalies gyventojų vertėsi žemės ūkio veikla. 

Šiuo laikmečiu žemės ūkis taip pat yra svarbus Lietuvoje. Gaunamos investicijos iš Europos Sąjungos, o stambieji ūkininkai yra lygiaverčiai konkurentai įvairiose užsienio šalyse.

Gyvulininkystė

Tai yra viena iš prioritetinių žemės ūkio sričių Lietuvoje. Ji aprūpina vartotojus ne tik gyvulininkystės produktais, bet ir organinėmis trąšomis. Lietuvos ūkiuose daugiausiai auginami limuzinų, angusų, aubrakų ir kiti mėsiniai galvijai. Tačiau nemažai iš jų yra mišrūnai. 

Taip pat šalyje laikoma daugiau nei 600 tūkst. Kiaulių, iš kurių net apie 50 tūkst. Yra paršavedės. Neužmirštamos ir avys, kurių yra apie 163 tūkstančiai. Rečiau auginami paukščiai – virš 10 000 vienetų. Iš jų apie 98 procentus sudaro vištos. 

Nepamirškite ir apie pieno gamybą, nes ji yra antroje vietoje po grūdų gamybos. Šalyje yra apie 47 tūkst. ūkių turinčių melžiamų karvių, kurie kasmet pagamina apie 1 756 tūkst. pieno. Vidutinis karvės produktyvumas yra apie 5 536 kg per metus.

Šalyje pieno pramonė labiausiai specializuojasi sūrių gamyboje. Šis gaminys dažnai eksportuojamas į kitas užsienio šalis.

Žuvininkystė

Lietuva turi nemažai vandens telkinių, kurie yra ypač palankūs žuvininkystei. Nemažai žuvų sugaunama Baltijos jūroje, tačiau yra nemažai ūkininkų, užsiimančių žuvų veisimu (dažniausiai vaivorykštinių upėtakių) ir jų pardavimu. 

Žuvys gaudomos Kuršių, Kauno mariose, ežeruose, upėse, vandens talpyklose, tvenkiniuose, polderiuose bei akvakultūros tvenkiniuose.

Augalininkystė

Šalyje yra puikios gamtinės sąlygos ir turimi geros kokybės žemės ūkio naudmenų plotai javų auginimui bei kitoms grūdinėms kultūroms. Derlingumas net didėja, nes padėtos taikyti pažangesnės technologijos, o tai padėjo pasiekti Vakarų Europos lygį. Šalyje yra daugiau nei 32 000 įvairaus dydžio ūkių, kurie augina javus, aliejinius ir ankštinius augalus. Pasėlių plotas sudaro daugiau nei 2,1 milijonus ha. 

Puikiai dera rugiai, kviečiai, kvietrugiai, miežiai, grikiai bei kitos grūdinės kultūros. 

Sodininkystė

Norintiems plėtoti mažesnį ūkį taip pat galima pranešti geras naujienas. Lietuvoje yra daugiau nei 30 tūkst. sodų ir uogynų. Dažniausiai juose auginamos obelys, kriaušės, slyvos, vyšnios bei trešnės. Uogynų plotai kasmet didėja ir apima daugiau nei 11,4 tūkst. ha plotą.  Juose populiariausi juodieji serbentai. 

Iš šalyje auginamų vaisų ir uogų gaminamos sultys. Šaldomi vaisiai ir uogos, gaminami džemai, marmeladai, uogienės, pastos ir kt. Gaminamas vynas ir sidras.